sphera.pl – Wirtualne Spacery Google Street View

Spraw oszałamiałamiające wrażenie dzięki fotografii 360°. Zaproś klientów na Wirtualny Spacer po Twoim lokalu już dziś!

Złombol 2016: Żuki, Fiaty, Polonezy od środka. Sphera.pl jedzie do Katowic!

By on September 24, 2016

Złombol 2016: Żuki, Fiaty, Polonezy od środka. Jedziemy do Katowic robić zdjęcia 360!

Już jutro (25.09.2016) wybieramy się do Katowic, aby uwiecznić rozpoczęcie Złombolu na zdjęciach 360. Dla niewtajemniczonych, Złombol to rajd charytatywny, w którym biorą udział ekipy fanów (bardzo) starych samochodów. Ich maszyny to prawdziwe skarby socjalistycznej motoryzacji i choć nazwa inicjatywy wskazywałaby na auta o wątpliwym stanie technicznym, to większość z nich jest zazwyczaj lepiej utrzymana niż legendarne egzemplarze trzymane przez Niemca pod tureckim kocem. Żuki, Fiaty, Polonezy – oto główni bohaterzy.

Nic dziwnego, bowiem rajd to nie Łada wyzwanie. W tym roku najwytrwalsi pokonają dystans blisko 3000 kilometrów! Od Katowic, aż po koniuszek włoskiego buta, czyli Palermo, a w planach jest nawet zdobycie brzegów czarnego kontynentu i lądowanie w Tunezji.

Licz na siebie, czyli rajd z ograniczoną odpowiedzialnością

Oprócz ekstremalnych sytuacji związanych z podróżą o mocno ograniczonym komforcie oraz wielu możliwych awariach, uczestników Złombolu czeka także niepowtarzalny, przygodowy klimat. Organizatorzy nie gwarantują dosłownie nic – jak sami wspominają na swojej stronie internetowej, nie zapewniają pomocy mechaników, niańczenia, noclegów, pakietu assistance ani nawet imprezy na mecie – jest to impreza dla dużych chłopców (i dziewczynek).

Co jest jednak gwarantowane, to na pewno wspaniałe wspomnienia, walka o przetrwanie i ogromna satysfakcja z osiągnięcia celu. I nie tylko z tego. Bo cel nadrzędny tego przedsięwzięcia to przede wszystkim zebranie pieniędzy na marzenia dzieci z domów dziecka. Cała kwota zebrana z wpisowego (1500zł x 510 ekip) zostanie przekazana właśnie tam.

Zazwyczaj ekipy zbierają pieniądze od darczyńców. Sphera.pl również dołożyła cegiełkę i wspiera załogę znajomych, których do Palermo zawiezie Żuk Kazik. Kamil i jego cały sztab pracowali bardzo ciężko, aby Żuk mógł prezentować się tak dostojnie. Trzymamy kciuki za bezawaryjny przejazd!

Zdjęcia 360 z Katowic będą dostępne na naszym profilu!

Każdy, kto wybiera się na Złombol i chciałby otrzymać zdjęcie 360 swojego samochodu wewnątrz, proszony jest o napisanie prywatnej wiadomości poprzez nasz profil na Facebooku, do którego link znajdziecie poniżej.

Sprawdźcie blog Sphera.pl tuż po weekendzie, a znajdziecie zdjęcia 360 z otwarcia rajdu w Katowicach, a także odpowiedzi uczestników na kilka intrygujących pytań. Bądźcie na bieżąco i śledźcie profil Sphera.pl – wirtualne spacery.

Do zobaczenia w Katowicach!

zuk_kazik_spherapl

zuk_kazik_sphera


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *